Snadné učení: Projekt SNADNÉ UČENÍ jsou kurzy pro děti a jejich rodiče. Projekt, který naučí děti jak si zvýšit sebevědomí, najít sebejistotu, jak se zbavit stresu. Zlepšuje soustředění, pomáhá lépe zvládat učení, také specifické poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, hyperaktivita, nepozornost, nesoustředění).

Pomáháme dětem získat sebejistotu, zdravé sebevědomí

a projít dětstvím zlehka a s radostí

CVIČÍME A MALUJEME..., aby nás učení bavilo

 kurz pro děti

  • Hledáte pro svoje děti aktivitu, která je bude bavit a zárověň jim pomůže zvládat každodenní starosti a povinnosti?
  • Baví vaše děti práce s Edou Radostníkem?
  • Byly vaše děti u nás na kurzech Můj barevný světRozvíjím svůj svět?

1x měsíčně pro vaše děti připravujeme setkání

Co vaše děti na kurzu čeká?

Setkání je možná brát jako jednorázové kurzy. Tématicky na sebe nebudou navazovat.

  • Budeme cvičit a učit se další cviky, které pomáhají pro zlepšení soustředění, aktivují energii při únavě a umí spoustu dalších skvělých věcí, používáme Edovy cvičící karty.
  • Budeme s dětmi malovat a tvořit na zadané téma o kterém si budeme společně vyprávět a hledat souvislovi v našich životech, vzájemně si povídat a sdílet.
  • Budeme si vyprávět příběhy, vstoupíme do světa pohádek a budeme si společně si hrát. Vždy budeme tvořit a pracovat na téma, které nám ukáže spoustu odpovědí, ukrytých někde v nás.

Kurzovné - obsahuje připravený program a veškerý potřebný materiál

Cena  350 Kč, pro rezervaci místa je nutné uhradit zálohu minimálně 100 Kč


Číslo účtu 2501484372/2010, do platby pro příjemce napište prosím svoje jméno a kurz na který se hlásíte

INFO pod čarou...

pro ty, co chtějí vědět víc :-)

MALOVÁNÍ - KRESLENÍ - TVOŘENÍ

U dětí je hlavním výrazovým prostředkem kresba a hra, nikoliv řeč. Starší dítě, které už ovládá dobře svou mateřskou řeč, přesto není úplně schopno vyjádřit slovy svoje emoce a pocity, ale naproti tomu je dokáže vyjádřit malováním či kresbou obrázku a barvami.

    Děti se dokážou u kresby uvolnit a použít ji jako výrazový prostředek pro sdělení vědomého či nevědomého konfliktu. Pokud se jim podaří svůj problém přenést na papír do obrázku nebo do zpracovávaného díla, zmírní se tak jeho prožívání, situace či konflikt tak dostavá novou realitu.

    Obecně lze říci, že jakýkoliv výtvarný projev uvolňuje a zmírňuje nervové napětí. Výtvarný projev je pro člověka, především pak pro dítě a dospívající přirozeným prostředkem vyjadřování vlastních pocitů, postojů ke světu i k sobě samým, je to způsob sebepoznávání. Zároveň posiluje a podporuje sebevědomí.

EDOVY CVIČÍCÍ KARTY

Také naše děti mohou mít stres.  Mohou prožívat každodenní obavy, strachy, stud ve škole, což může způsobovat psychickou nepohodu. To se může začít projevovat různými způsoby, ale nikdy se "to" nevyřeší samo. Vždy je nutné těmto signálům začít věnovat pozornost hned v počátku jejich výskytu.

Existuje velmi jednoduchý způsob, jak zajistit, aby učení probýhalo tím správným způsobem.

Jednoduché cvičení, prováděné zábavnou formou pomáhá propojovat pravou a levou mozkovou hemisféru a tím zajistí ideální funkci mozku.

Pomáhá  našim dětem, ale i nám spustit proces regenerace. Máme možnost tímto způsobem uvést energii do rovnováhy a aktivovat práci mozku tak, abychom se cítili co nejlépe a učení nás začalo bavit. Pomáhá zvládat dětem každodenní stres, školní učivo a veškeré úkoly a nároky, které jsou na ně kladeny.   

ARTEFILETIKA - ARTETERAPIE

Důležitou vlastností artefiletiky a arteterapie je, že není zaměřená pouze na výsledek, důležité je u "arte" celé tvoření a samotný prožitek při vznikání obrázku. To znamená, že člověk se může o sobě něco nového dozvědět nebo něco nového zažít už od chvíle, kdy vezme do ruky pastelky, štětec či keramickou hlínu. Je velmi důležité si uvědomit, že se u artefiletiky či arteterapie neklada důraz na to,  zda je dítě výtvarně šikovné či nadané, ale zda má chuť zkoušet nové věci.

Artefiletika a arteterapie s tímto přirozeným projevem člověka umí zacházet tak, že zde výtvarné nadání či nacvičená zručnost ustupují do pozadí a tím důležitým se stává fantazie, dobrodružství zkoušení něčeho nového a především odvaha projevit se.