Snadné učení: Projekt SNADNÉ UČENÍ jsou kurzy pro děti a jejich rodiče. Projekt, který naučí děti jak si zvýšit sebevědomí, najít sebejistotu, jak se zbavit stresu. Zlepšuje soustředění, pomáhá lépe zvládat učení, také specifické poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, hyperaktivita, nepozornost, nesoustředění).

Pomáháme dětem získat sebejistotu, zdravé sebevědomí

a projít dětstvím zlehka a s radostí

CO JE SNADNÉ UČENÍ?

Projekt SNADNÉ UČENÍ  pomáhá dětem a jejich rodičům k lepší komunikaci v rodině i mimo ni.
Zvyšuje sebevědomí dětí, napravuje poruchy soustředění a naučí dospělé i děti spolu lépe vycházet.

KDO SE NA VÁS BUDE TĚŠIT

Snadné učení - lektorka Zdeňka Šulcová

Zdeňka Šulcová
(autorka a zakladatelka)

Zdeňka je hlavní duší celého projektu Snadné učení.

Stále má v hlavě spoustu nápadů. Vymýšlí pomůcky a kurzy pro vás a vaše děti.

e-mail: zdenka@snadneuceni.cz
tel: 777 098 383

Hanka Perková
(lektorka)

Hanka s vašimi dětmi pracuje na kurzech.

Spolu s Edou Radostníkem provází vaše děti, vždy ochotně, trpělivě a s láskou.

Lucie Švojgrová
(koordinátorka)

Bez Lucky by to nešlo :-)

Přihláška na kurz, objednávka v e-shopu, vždy a s úsměvem na rtech ráda poradí a pomůže.

e-mail: info@snadneuceni.cz
tel: 604 507 375

Eva Kelbichová
(PR, soc. sítě, marketing)

Abychom byli vidět :-)

Kamarádí se s on-line světem. Informuje vás o tom, co se u nás děje a co připravujeme.

První myšlenka projektu „SNADNÉ UČENÍ“ vznikla v r. 2010. Měla jsem již několik let absolvovaný výcvik metody ONE BRAIN (kineziologie) a mými klienty byly z velké části děti, které si řešily svoje, jak fyzické, tak i psychické problémy (například jak zvýšit sebevědomí, jak se zbavit stresu, specifické poruchy učení, dysgrafie, dyslexie). Velice mě překvapovalo, jak velmi malé děti musí čelit závažným problémům, které velmi zásadně ovlivňují jejich životy.

Stále jsem přemýšlela, jak jednoduchým způsobem vytvořit „něco“, co by dětem dokázalo pomoci s jejich problémy a poruchami učení a soustředění, jak  zvládnout a posunout je o kousek blíž ke kvalitnímu životu. K tomu, aby si uvědomily, že

 • je velmi důležité vážit si sám sebe,
 • je v pořádku mít pocity a emoce,
 • je důležité mít zdravé sebevědomí a potřebnou sebejistotu
 • a dokázaly věřit, že když doopravdy chci, je možné zvládnout úplně všechno.

A proto jsem založila projekt SNADNÉ UČENÍ.
Jeho součástí jsou kurzy, workshopy a pomůcky, které pomáhají ...

"Dětství je začátek našeho života, kdy se učíme a vytváříme si naše systémy přesvědčení. Také ale různé bloky, které nám mohou přinést do života spoustu zbytečných překážek. Projekt SNADNÉ UČENÍ pomáhá dětem překážky překonávat, dodává jim zdravé sebevědomí a pomáhá jim projít dětstvím zlehka a s radostí.
Projektem SNADNÉ UČENÍ vytváříme prostor, aby dětem bylo dobře, měly dobrou náladu, byly vnitřně spokojené a šťastné, dokázaly procházet životem s lehkostí, dokázaly rozdávat lásku a pocit pohody dál - svojí rodině, svým přátelům a okolí."

Zdeňka ŠulcováZakladatelka projektu

KDO JE ZAKLADATELKA PROJEKTU ZDEŇKA ŠULCOVÁ?

Již několik let pomáhám dětem a jejich rodičům zvládat různé životní situace. Učím je spolu - pracovat a spolu - komunikovat. Tak, aby dokázali společně i samostatně nalézt sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti.

Kdo jsem

 • zakladatelka a autorka projektu pro děti SNADNÉ UČENÍ
 • arteterapeutka,
 • členka ČAA - České arteterapeutické asociace,
 • lektorka,
 • žena,
 • dcera,
 • manželka,
 • maminka,
 • babička

Všechny svoje role miluju. ♡

Co mě baví

 ... miluji  ŽIVOT, miluji  SVOJI RODINU, miluji SVOJI PRÁCI.  Všechno co dělám, chci dělat naplno a s láskou.

Miluji SVOBODU ..., stále „TVOŘÍM“. Někdy mám pocit, že víc tvořím než pracuji a někdy zase víc pracuji než tvořím. Hledám kompromis, v mém životě není, všechno co dělám, dělám NAPLNO.

Práce s dětmi mě vždycky bavila, proto je projekt SNADNÉ UČENÍ pro mě výzvou. Když vidím, jakou radost dětem přináší každý splněný úkol, každá splněná úloha, mám úsměv na rtech, protože si uvědomuji, že je to další krůček v jejich životě k tomu, aby se z nich stali sebevědomí lidé a dokázaly si vážit samy sebe.


Mám dvě báječné děti, které vždy byly a stále jsou mými nejlepšími učiteli. Děkuji za to, že vstoupily do mého života a daly mi možnost prožívat s nimi radosti i starosti, které nám život přinesl. Ukázaly mi, že když se chce, všechno je možné, že slovíčko „NEJDE“, prostě neexistuje. Nepřemýšlí o tom „CO KDYBY“, ale žijí právě TADY A TEĎ.

Více si o mně můžete přečíst v mém příběhu. 

... a ještě EDA RADOSTNÍK

 

Kdo to je? ... Eda Radostník je vlastně takové moje třetí dítě :-)

Snadné učení: Projekt SNADNÉ UČENÍ jsou kurzy pro děti a jejich rodiče. Projekt, který naučí děti jak si zvýšit sebevědomí, najít sebejistotu, jak se zbavit stresu. Zlepšuje soustředění, pomáhá lépe zvládat učení, také specifické poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, hyperaktivita, nepozornost, nesoustředění).

KDO JE EDA RADOSTNÍK?

Ahoj, jsem mravenečník Eda Radostník. Do všeho strkám svůj dlouhý nos, všechno mě zajímá a baví. Rád maluji, kreslím, cvičím a dělám spoustu dalších věcí.

Moc rád vám budu dělat průvodce na kurzech pro děti SNADNÉ UČENÍ. Také proto jsem tady. Budu si s vámi povídat. Budu vždycky u vás, když mě budete potřebovat. Naučím vás spoustu nových věcí. Nové cviky, které vám pomohou zlepšit soustředění ve škole, „zapnout uši" a „probudit oči". Získáte tak sebejistotu, sebedůvěru a zjistíte, že dokážete všechno, co si budete přát. Budeme mít společně hodně zážitků a také nových kamarádů. Nevěříte? Tak to přijďte zkusit. Budu se na vás těšit.

 ♡ BUDU PRO VÁS KAMARÁD, KTERÝ VÁS BUDE MÍT VŽDY RÁD ♡

Po nějakém čase se k nám přidal i plyšový Eda Radostník, už není jen nakreslený, už je s námi doopravdy. Používáme ho na kurzech, je to kamarád, který dodává odvahu i ve chvílích, kdy děti mluví o tom, co je pro ně nepříjemné. Když povídají, tak si s ním mohou hrát, atmosféra je pro ně tak příjemnější a uvolněnější.
Plyšového Edu si mohou koupit také domů. Připomíná jim, že mají každý den cvičit a často bývá jejich důvěrník a podporovatel. Je to jejich velký kamarád ♥

Chci Edu Radostníka

Eda → Co o mně říká Zdeňka Šulcová

Pro svůj projekt jsem potřebovala nějakého pomocníka, někoho, kdo do toho půjde se mnou a bude mi „oporou". Požádala jsem proto s důvěrou o pomoc Pavla Botku, aby mi takového kamaráda vymyslel a vytvořil. Dostal pracovní název Eda.
Pavla znám už nějaký čas, takže jsem věděla, že to nebude jen tak ledajaký kamarád, ale čekala jsem nějaké překvapení. Překvapení to opravdu bylo, když jsem Edu viděla poprvé, myslela jsem si, že si ze mě dělá srandu. Představovala jsem si totiž zajíčka nebo kočičku. Nedělal. Rozhodla jsem se tedy udělat průzkum mezi dětmi (vždyť je to projekt pro děti).
Co myslíte, jak to dopadlo? Děti si na první pohled Edu zamilovaly a tak mi zůstal. Dostal ještě příjmení Radostník.
A já jsem se mu už tisíckrát v duchu omluvila za to, že se mi nelíbil.

Projekt SNADNÉ UČENÍ vychází částečně z poznatků metody ONE BRAIN, ale také z nauky o MOZKU, kdy víme, že je náš mozek rozdělen na dvě hemisféry a je vhodné, aby byly v rovnováze a spolupracovaly. Také z velké části z ARTEFILETIKY a ARTETERAPIE, která dětem pomocí výtvarného vyjádření pomáhá odhalit vlastní psychické možnosti a dává šanci nalézt místo a úlohu v životě. 

POŘÁDÁME PRO VAŠE DĚTI I PRO VÁS SPOLEČNĚ KURZY

SNADNE UCENI cyklus I

Obsahuje 3 tématické lekce:
1. Náladometr
2. Škola a JÁ
3. Sebejistota, sebevědomí a JÁ

SNADNE UCENI cyklus II.

Obsahuje 3 tématické lekce:
1. Moje rodina
2. Moje schopnosti/talenty
3. Moje tělo

SNADNE UCENI cyklus III.

Cyklus SNADNÉ UČENÍ III.

Pro DĚTI A RODIČE

Obsahuje 3 tématické lekce:
1. Vizitka naší rodiny
2. Obrázek
3. Slunce

předškolákům

♥  zvládnout jemnou i hrubou motoriku, zrakové a sluchové vnímání tak, aby byl nástup do školy laskavý a v pohodě.

školákům

♥ zvládnout každodenní stres, školní učivo a veškeré nároky, které jsou na ně v dnešní době kladeny. Škola je bude bavit.

rodičům

♥  díky společnému tvoření, které upevňuje vztah a otevírá prostor i k tématům o kterých se nám někdy špatně hovoří.